Özel yaşamınızın veya iş hayatınızın belli bir noktasında durup düşündüğünüzde bulunduğunuz yerden daha farklı yerlerde olmak istediğinizi hissediyorsanız, fakat bunu gerçekleştirme konusunda gerekli enerji, bilgi veya motivasyonunuzun olmadığını farkediyorsanız size yardımcı olacak araç koçluk olabilir.

 

   Koçluk desteği almak, gerçek potansiyelinizin ortaya çıkarılmasında size yardımcı olacaktır. Hedefleriniz ve istekleriniz gerçekleştiğinde ise daha mutlu ve üretken bir birey olabilirsiniz.

 

 

 Koçluk Ne İfade Eder ? 

 

     Koçluk, kısaca rehberlik etmektir. Kişinin sahip olduğu potansiyelinin farkına varması, sonsuz fırsatları görmesi,  özgüvenini geliştirmesi, kendi farkındalık düzeyini yükselterek özel hayatı ve iş hayatının iplerini eline alması, gerçekten istediği şeyin,  hedefinin ne olduğunu ortaya çıkararak, doğru zaman diliminde bunu yapabilmesi için rehberlik desteği almasını ifade eder. 

 

 

Yönetici Koçluğu

 

Koçluk, yöneticilerin, ekip kurma, ekip yönetimi, ekip içerisindeki insanların performans sorunlarını çözmek ve becerilerini geliştirmek amacı ile başvurdukları etkileşimli bir süreçtir.  Bu süreç işbirliği gerektirir ve üç bileşeni vardır:

  • Teknik Destek

  • Kişisel Yardım

  • Bireysel Gayret

     Yönetici koçluğununda başarı ve hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için, bireyler arasında olumlu , duygusal bir güven bağı oluşması gerekmektedir.

 

Yaşam Koçluğu

     

     Yaşantınızı değiştirmek istiyorsanız, günlük stresle baş etmekte zorlanıyorsanız,  bazı alanlarda etkinizin olmadığını hissediyorsanız, yeni hedefler arayışı içindeyseniz profesyonel bir yaşam koçu ile çalışmanızda yarar vardır. Yaşam koçu, sizin görmekte zorlandığınız noktaları objektif bir bakış açısı ile görerek, zorlukları aşmanızda ya da alternatif çözümler  bulmanızda ve hedefinize en kısa sürede ulaşmanızda size destek olacaktır. 

  • Rehberlik

  • Eğitmenlik

  • Teşvik

  • Yönlendirme

 

Takım Koçluğu

     

       Hergün gelişen ticari rekabet ve değişen iş çevreleri karşısında, kurumların maksimum verimlilik ve karlılıkla çalışması hedeflenmektedir. Bu sebeple, firmaların insan kaynakları çok büyük önem kazanmıştır. Her seviyede yöneticiden beklenen görevlerden biri de çalışanlarının bilgi ve becerilerini arttırmak, yüksek performans göstererek şirketin karlılığına katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

   

        Kurumsal koçluk desteği, yöneticiler ve yetkili pozisyonunda olanların, kendilerine bağlı personellerin  performansını ve potansiyelini geliştirmek, eğer var ise performans problemlerini çözmek için kullandığı bir tekniktir. Bu süreç, etkili iletişim ve işbirliği gerektirir. Koç (yönetici) bilgi birikimi ,becerileri ve kişisel desteğini, çalışanına aktarırken, çalışanın sorumluluk alarak kendi gelişimi için, bireysel olarak gayret etmesi gerekmektedir. Gelişim ve değişim süreci karşılıklı mutabakatla oluşturulur ve hazırlanan süreç dahilinde, amaca ulaşmak için çalışan tarafından yapılması gereken eylemler, yönetici koç’un kontrolünde belirlenen süre içinde gerçekleştirilir.

KOÇLUK

“Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın.” Zig Ziglar

       Kurumsal ve bireysel koçluk hizmetlerimizden faydalanarak, özel yaşamınızda veya şirketinizde fark yaratmak ve değişimin  fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki ön talep formunu doldurmayı unutmayın.

Etiket; koçluk, rehberlik, danışmanlık, koçluk hizmetleri, bireysel koçluk, kurumsal koçluk hizmetleri, istanbul koçluk hizmetleri, etkili koçluk servisi, yönetici koçluk hizmetleri, takım koçluğu, özel yaşam koçluğu, rehberlik hizmetleri, finansal koçluk, kurumsal koçluk ve rehberlik, kurumsal koçluk ve danışmanlık, eğitim koçluğu,  bireysel koçluk hizmetleri, kurumsl koçluk ve rehberlik istanbul